South Hamilton MS/HS 4th Quarter Honor Roll

South Hamilton High School

Quarter 4 “A” Honor Roll

*denotes 4.0

 

12th Grade

Mateo Balderas, Chloe Barkema, Elizabeth Barrett*, Daulet Batayev*, Hannah Burkhart, Kenady Campbell, Anna Ervin, Kay Greif, Marla Grubb, Kallie Hall*, Joshua Harms*, Shea Hassebrock*, Christopher Hewitt, Kassidee Hodnefield, Jasmine Hyland*, Logan Klemp, Madison Klocke*, Anna Moss*, Maya Penning*, Taylor Ratzke, Tommaso Sandrini*, Lillian Smith, Janae Stoecker*, Gabrielle Struchen*, Alex Titus, Jared Ullestad*, Nicole Vincent*, Kari Weiland, Wesley Wynkoop, Mohamed Yokie

11th Grade

Cole Berg, Cierra Brinkmeyer, Karlie Busch*, Ella Carlson, Breanne Diersen*, Brayden Evans, Sydney Friest*, Conner Hill*, Leah Jacoby*, Nolan Johnson, Samuel Lewis, Bailey Murphy, Elyse Payne, Von Salek, Bridgit Schlafke, Carlie Seuferer*, Lily Skartvedt*, Faith Smith, Katelyn Sogard, Anna Utrera-Greenfield, Taylor Volkmann, Emily Willadsen

 

10th Grade

Logan Austin*, Cade Balvanz, Jessica Burkhart*, Marcus Check, Shyanne Clouse, Cade Flaugh, Brookelyn George, Quinton Grove, Kylee Gunderson, Aaron Hegland, Kari Houck, Natalie Johnson, Megan McSparin, Zander Pickering, Jeremiah Smith, Ty Thompson, Michelle Tippet, Nathan Wilson

 

9th Grade

Mercedes Bailey, Brenna Barquist, Karly Barrett*, Abigail Cousins, Hailey Diersen, Cassie Elsberry, Abigail Ervin*, Sierra Flores, Brock Galetich, Carter Hewitt, Laura Larson, Bailey Martin, Alexander Mitchell, Lillyann Orr, Kaylee Oskvig, Evan Payne, Aidan Penning*, Preston Stoecker, Clay Willadsen*, Jessica Woodall, Jillian Woodall

 

B Honor Roll

 

12th Grade

Marco Balderas, MaKayla Cavan, Grant Evans, James Gasaway, Sergio Gomez Alanis, Garrett Grady, Levi Greufe, Jamie Hildreth, Katie Johnson, Ethen Keidel, Tristan Koopman, Sadie Lewis, Jacob Martin, Patrick Martin, Vironica Mitchell, Meg Reiter, Anthony Rients, Alexandria Schwerin, Austin Smuck, Jacob Sprague, Adrienne Tarbill, Nicholas Teig, Tanner Volkmann, Briana Willis, Devon Wilson, Katelyn Winkler

 

11th Grade

Mason Alsager, Ezequiel Balderas, Connor Blue, Leslie Cross, Lily Hall, Cortney Harris, Wyatt Heins, David Klonglan, Halley Koster, Teagan Risetter, Alexis Smith, Krista Swenson, Rylee Woodall

 

10th Grade

Aneesa Balderas, Everette Beach, Hailey Cavan, Aaron Deiber, Brandyn Feighner, Jose Galdeano Hernandez, Jose Gonzalez, Jr., Lucy Haman, Jessi Harms, Elly Hassebrock, Kelsey Hildreth, McKenna Jewell, Trevor Lammers, Doran Lutjen, Daniele Moon, Dawson Mueggenberg, Lydia Spicer, Sheldon Tapper, Michael Thompson, Kaitlyn West

 

9th Grade

Katherine Everhart, Neida Garcia, Abigail Harris, Kyler Hodnefield, Marissa Jensen, Gage Koster, Emma Lewis, Frederick Lewis, Maggie Peters, Ethan Ratzke, Ethan Seuferer, Mia Silva, Ty Skartvedt, Heston Strohman, Trevor Thompson, Ethan Young

 

 

South Hamilton Middle School

4th Quarter

A Honor Roll

*denotes 4.0

 

8th Grade

Taylor Adamski, Tanner Blue, Austin Busch*, Zachary Campbell, Miranda Deppe, Ashton DeWitt, Paige Evans, Casey Ewing*, Mikayla Gasaway, Mackenzy Grady, Walker Heins, Caleigh Hewitt, Anna Lammers, Brock Moreland, Kasandra Moreland, Cade Murphy, Landon Stolee, Trista Strohman*, Kamryn Vold, Camryn Whitney, Justin Wilson, Grace Young, Thad Zimmerman

 

7th Grade

Benjamin Bailey, Kate Barkema, Paige Doolittle, Zoey Duns*, Savanna Freeman, Landon Grove, Blake Harris, Mackenzie Henderson, Rachel Jensen*, Paige Jewell*, Dylan Joachim, Aiden Johnson*, John Moline*, Araya Nelson, Amanda Ostrem*, Elijah Potter*, Tate Rapp, Cole Severseike, Landen Skartvedt, Clara Smuck*, Tiago Twedt*, Emily Waugh*, Edward Wirth*

 

B Honor Roll

 

8th Grade

Breanna Albers, Grace Arnold, Nolan Arnold, Nicolas Flaugh, Chase Friest, Chandler George, Brent Greenfield, Logan Halfwassen, Kirsten Hetland, Shaye Hodnefield, Gatlin Johnson, Kelbe Krumm, Kaelen Miller, Payton Moreland, Arietta Oulman, MaraLea Oulman, Emma Popp, Adriana Sabin, Paige Seaton, Wyatt Siefken, Diana Soto-Gonzalez, Adam Titus, McKenya Williams, Stellen Willis, Alexander Winborn

 

7th Grade

Carter Balvanz, Gavin Bourquin, Madison Dunmire, Erin Hassebrock, Jozi Klonglan, William Mendoza, Trace Meyers, Joselynne Moreno, Seth Pencook, Kelsey Pepples, Hanna Robinson, Kaitlyn Schroeder, Rebecca Sporing, Kael Stupp, Keagan Swenson, Isaac Utrera