MS/HS 4th Quarter Honor Roll

South Hamilton High School

2018-19 4th Quarter

“A” Honor Roll
*Denotes 4.0

 

12th Grade

Ezequiel Balderas, Cole Berg*, Connor Blue, Karlie Busch*, Ella Carlson, Leslie Cross, Breanne Diersen*, Brayden Evans, Sydney Friest*, Wyatt Heins, Conner Hill*,  Leah Jacoby*, Samuel Lewis*, Bailey Murphy, Elyse Payne, Logan Peters, Teagan Risetter, Bridgit Schlafke*, Carlie Seuferer*, Lily Skartvedt, Alexis Smith, Anna Utrera-Greenfield, Taylor Volkmann*, Emily Willadsen*, Rylee Woodall

 

11th Grade

Logan Austin*, Cade Balvanz, Jessica Burkhart*, Brooke Cross, Jose Galdeano-Hernandez, Brookelyn George, Quinton Grove, Kylee Gunderson, Elly Hassebrock, Aaron Hegland, Kari Houck, McKenna Jewell, Trevor Lammers, Megan McSparin*, Zander Pickering, Lydia Spicer

 

10th Grade

Mercedes Bailey, Karly Barrett*, Abigail Cousins, Hailey Diersen, Cassie Elsberry*, Abigail Ervin*, Emmaly Fields, Sierra Flores*, Brock Galetich*, Neida Garcia, Carter Hewitt, Marissa Jensen, Bailey Martin, Alexander Mitchell, Alex Nielsen, Lillyann Orr, Aidan Penning, Preston Stoecker, Clay Willadsen, Colton Willis, Jessica Woodall, Jillian Woodall

 

9th Grade

Austin Busch*, Zachary Campbell, Paige Evans, Casey Ewing, Mikayla Gasaway, Shaye Hodnefield, Kelbe Krumm, Anna Lammers, Cade Murphy, Jacob Nielsen, Diana Soto-Gonzalez, Trista Strohman, Camryn Whitney, Grace Young, Thad Zimmerman*

 

B Honor Roll

 

12th Grade

Mason Alsager, Hayley Bell, Breanna Diemerly, Jacob Dilley, Sage Gramblin, Cortney Harris, Nolan Johnson, Jacob Kooker, Halley Koster, Aaron Snider, Austin Snider, Katelyn Sogard, Dustin Stewart, Krista Swenson

 

11th Grade

Aneesa Balderas, Hailey Cavan, Marcus Check, Shyanne Clouse, Aaron Deiber, MaKyenzie Dilley, Brandyn Feighner, Cade Flaugh, Jose Gonzalez, Jr., Lucy Haman, Jessi Harms, Kelsey Hildreth, Natalie Johnson, Brice Kilpatrick, Doran Lutjen, Samuel McNally, Daniele Moon, Dawson Mueggenberg, Sydney Shedd, Jeremiah Smith, Sheldon Tapper, Michelle Tippet, Alexander Utrera, Aubrey Venegas, Kaitlyn West, Nathan Wilson

 

 

 

10th Grade

Brenna Barquist, Abigail Bentley, Summer Carrasco, Britney Flores, Maddison Freeman, Trevor Griggs, Abigail Harris, Emma Heeren, Kyler Hodnefield, Gage Koster, Laura Larson, Emma Lewis, Frederick Lewis, Yolanda Licea, Nolan Martensen, Kaylee Oskvig, Evan Payne, Maggie Peters, Ethan Ratzke, Ethan Seuferer, Harlee Shelton, Mia Silva, Ty Skartvedt, Heston Strohman, Lane Swenson, Trevor Thompson, Kael Wirt-Peterson

 

9th Grade

Taylor Adamski, Breanna Albers, Grace Arnold, Nolan Arnold, Tanner Blue, Bryce Deimerly, Miranda Deppe, Ashton DeWitt, Nicolas Flaugh, Chase Friest, Alan Gandara, Chandler George, Mackenzy Grady, Walker Heins, Kirsten Hetland, Caleigh Hewitt, Arietta Oulman, MaraLea Oulman, Emma Popp, Landon Stolee, Kamryn Vold, Aspen Wibholm, McKenya Williams, Justin Wilson, Alexander Winborn

 

Middle School

2018-19 4th Quarter

“A” Honor Roll

*denotes 4.0

 

8th Grade

Carter Balvanz, Kate Barkema, Paige Doolittle, Zoey Duns*, Savanna Freeman*, Landon Grove, Mackenzie Henderson, Rachel Jensen, Paige Jewell*, John Moline, Amanda Ostrem*, Elijah Potter*, Kaitlyn Schroeder, Landen Skartvedt, Clara Smuck, Teagan Trask, Tiago Twedt*

 

7th Grade

Abigail Adamski, Onika Brown*, Rebekah Carlson, Kaden Cleveland, Pete Coburn*, Ryan Cross, Owen Duns, Ashlyn Erickson*, Kole Feaker, Makena Galetich*, Landon Greufe, Noah Gunderson, Bryan Hernandez, Aidan Hill, Kendra Hoversten, Tjerdan Johnson*, Tyler Koehnk*, Kailyn Northrop*, Dakota Oberender, Dylan Oskvig*, Graham Peters, Lucas Potter, Savanaha Runge*, Kaden Schwandt, Briana Schwarzhoff, Carter Stolee, Taylor Swanson, Tanna Thompson*, Prestin Van De Pol, Lauren Vold*, Valerie Wagner, Cady Zimmerman*
“B” Honor Roll

8th Grade
William Angove, Fiona Brown, Gracelynn Brown, Megan Busick, Jaunita Daniels, Samuel Delegard, Jonathan Drake, Mariela Gomez Alanis, Grant Harris, Aaron Klein, Koda Koster, Jasmine Nobiling, Izabella Orr, Adley Peters, Keyton Remsburg, Reece Ricke, Orlando Romero Cruz, Tyler Schachtner, Tyler Scheller, Drake Seiser, Robert Tapper

 

7th Grade

Benjamin Bailey, Gavin Bourquin, Lexis Collins, Hallee Feaker, Blake Harris, Erin Hassebrock, Dylan Joachim, Aiden Johnson, Jozi Klonglan, Alexia Pelz, Seth Pencook, Cole Severseike, Rebecca Sporing, Kael Stupp, Keagan Swenson, Emily Waugh, Edward Wirth