MS/HS 3rd Quarter Honor Roll

3rd Quarter
A Honor Roll

*Denotes 4.0

12th Grade

Ezequiel Balderas, Cole Berg*, Connor Blue, Karlie Busch, Ella Carlson, Leslie Cross, Breanne Diersen*, Jacob Dilley, Brayden Evans*, Sydney Friest, Cortney Harris, Conner Hill*, Leah Jacoby, Nolan Johnson, Halley Koster, Samuel Lewis, Bailey Murphy*, Logan Peters, Teagan Risetter, Bridgit Schlafke*, Leila Seaton, Carlie Seuferer, Lily Skartvedt, Alexis Smith, Katelyn Sogard*, Krista Swenson, Anna Utrera-Greenfield, Taylor Volkmann, Emily Willadsen*, Rylee Woodall

11th Grade

Logan Austin*, Aneesa Balderas, Cade Balvanz, Jessica Burkhart*, Hailey Cavan, Shyanne Clouse, Brooke Cross, Jose Galdeano-Hernandez, Jose Gonzalez, Jr., Quinton Grove*, Kylee Gunderson, Jessi Harms, Elly Hassebrock, Aaron Hegland, Kari Houck, McKenna Jewell, Natalie Johnson, Trevor Lammers*, Megan McSparin*, Lydia Spicer, Sheldon Tapper, Nathan Wilson

10th Grade

Mercedes Bailey, Brenna Barquist, Karly Barrett*, Abigail Cousins, Hailey Diersen, Cassie Elsberry*, Abigail Ervin*, Emmaly Fields, Sierra Flores, Brock Galetich, Carter Hewitt, Marissa Jensen, Yolanda Licea, Bailey Martin, Alexander Mitchell, Alex Nielsen, Lillyann Orr, Aidan Penning, Ethan Ratzke, Preston Stoecker, Heston Strohman, Clay Willadsen*, Jessica Woodall

9th Grade

Breanna Albers, Grace Arnold, Austin Busch*, Paige Evans, Casey Ewing*, Mikayla Gasaway, Chandler George, Anna Lammers*, Cade Murphy*, MaraLea Oulman, Diana Soto-Gonzalez, Trista Strohman, Camryn Whitney, Aspen Wibholm, Grace Young, Thad Zimmerman

B Honor Roll

12th Grade
Mason Alsager, Hayley Bell, Holly Borchardt-Jessen, Breanna Deimerly, Sage Gramblin, Wyatt Heins, Alexis Johnson, Jacob Kooker, Zachary Larson, Elyse Payne, Austin Snider, Dustin Stewart, Jaydon Williams

11th Grade

Marcus Check, Aaron Deiber, MaKyenzie Dilley, Brandyn Feighner, Cade Flaugh, Brookelyn George, Emily Greenfield, Lucy Haman, Kelsey Hildreth, Doran Lutjen, Samuel McNally, Daniele Moon, Dawson Mueggenberg, Zander Pickering, Sydney Shedd, Jeremiah Smith, Ty Thompson, Alexander Utrera, Aubrey Venegas, Kaitlyn West

10th Grade

Abigail Bentley, Summer Carrasco, Britney Flores, Maddison Freeman, Neida Garcia, Abigail Harris, Emma Heeren, Kyler Hodnefield, Gage Koster, Laura Larson, Emma Lewis, Frederick Lewis, Tristan Marcomb, Kaylee Oskvig, Evan Payne, Maggie Peters, Ethan Seuferer, Harlee Shelton, Mia Silva, Ty Skartvedt, Lane Swenson, Trevor Thompson, Colton Willis, Jillian Woodall

9th Grade

Taylor Adamski, Nolan Arnold, Tycin Barkema, Tanner Blue, Zachary Campbell, Miranda Deppe, Ashton DeWitt, Nicolas Flaugh, Mackenzy Grady, Logan Halfwassen, Walker Heins, Kirsten Hetland, Caleigh Hewitt, Shaye Hodnefield, Kelbe Krumm, Antonio Mendez, Jacob Nielsen, Arietta Oulman, Emma Popp, Taylor Remsburg, Paige Seaton, Wyatt Siefken, Landon Stolee, Kiel Stupp, Adam Titus, Kamryn Vold, McKenya Williams, Justin Wilson, Alexander Winborn

South Hamilton Middle School

3rd Quarter

A Honor Roll

*Denotes 4.0

8th Grade

Carter Balvanz, Paige Doolittle, Zoey Duns, Savanna Freeman, Landon Grove, Mackenzie Henderson, Rachel Jensen, Paige Jewell*, John Moline, Amanda Ostrem, Elijah Potter, Clara Smuck, Teagan Trask, Tiago Twedt*

7th Grade

Abigail Adamski, Onika Brown*, Rebekah Carlson, Pete Coburn, Owen Duns, Ashlyn Erickson*, Kole Feaker, Makena Galetich*, Noah Gunderson, Aidan Hill, Kendra Hoversten*, Tjerdan Johnson, Tyler Koehnk, Kailyn Northrop*, Dakota Oberender, Dylan Oskvig*, Adley Peters, Graham Peters, Lucas Potter, Savanaha Runge*, Tyler Schnactner, Briana Schwarzhoff, Carter Stolee, Taylor Swanson, Tanna Thompson*, Prestin Van De Pol, Lauren Vold*, Valerie Wagner, Cady Zimmerman*

B Honor Roll

8th Grade

Benjamin Bailey, Kate Barkema, Lexis Collins, Madison Dunmire, Blake Harris, Erin Hassebrock, Dylan Joachim, Aiden Johnson, Jozi Klonglan, Seth Pencook, Tate Rapp, Kaitlyn Schroeder, Cole Severseike, Landen Skartvedt, Rebecca Sporing, Kael Stupp, Keagan Swenson, Emily Waugh, Edward Wirth

7th Grade

William Angove, Fiona Brown, Megan Busick, Kaden Cleveland, Ryan Cross, Jaunita Daniels, Samuel Delegard, Jonathan Drake, Mariela Gomez Alanis, Landon Greufe, Bryan Hernandez, Aaron Klein, Koda Koster, Jasmine Nobiling, Izabella Orr, Keyton Remsburg, Reece Ricke, Orlando Romero Cruz, Tyler Scheller, Kaden Schwandt, Robert Tapper